Minkštos sienų panelės

Atsiradimas ir panaudojimo galimybės

Sienų panelės – tam tikros medžiagos gabalas , dažniausiai stačiakampio formos, naudojamas, matomos ar norimos pabrėžti sienos, dekoravimui.

Sienų panelės buvo išrastos dar Antikos laikais. Jau tuomet žmonės pajuto poreikį sušildyti akmenines sienas. Akmens padengimas panelėmis ne tik suteikė jaukumo, šilumos , bet ir patogumo. Panelės padėjo įzoliuoti kambarį nuo akmens šaltumo, prigijo ir įvairiai kintančios pasiekė mūsų dienas. Šių dienų interjeruose panelės dažniausiai atlieka dekoravimo elementų paskirtį, tačiau nereikėtų nuvertinti ir kitų savybių.

 • Sienų panelės yra funkcionalios, dekoratyvios, ilgaamžės .
 • Itin lengvai montuojamos bei demontuojamos. Galima pasirinkti montavimą spec. juostos pagalba, spec. klijais ar kabliukais. Praktiškai visais montavimo atvejais lengvai įgyvendinama pačiam, net nepatyrusiam meistrui.
 • Sienų panelės praktiškai neturi matmenų apribojimų, nes jų savybės nekinta keičiantis išmatavimams. Tai leidžia sienų dekoravimą rinktis pagal norą, patalpai norimą suteikti efektą.
 • Sienų panelės gali sumažinti sienų dekoravimo išlaidas. Pasirinkta dekoruoti siena, lubos, kiti paviršiai neturi būti niekaip specialiai paruošti. Tai sutaupo laiko, darbo jėgos, medžiagų.
 • Panelės gali būti vienpusės arba dvipusės. Vienpusės naudojamos sienų dekoravimui, dvipusės – sienelių, širmų , atskirimo objektų gamybai. Esant poreikiui blogojoje panelės pusėje galima daryti įvairias įpjovas, griovelius ir pan. – būsimų elektros instaliacijų ar kitų įrengimų slėpimui.
 • Retai susimąstome, kodėl beveik visuose pastatuose ant langų pamatysime užuolaidas. Žinoma dažniausiai tai daroma dekoravimo, puošybos sumetimais, tačiau pirminė užuolaidų paskirtis kažkada buvo garso, įeinančio pro langus neutralizavimas. Ši savybė kinta priklausomai nuo medžiagos, bet nepaisant to, užuolaidos vistik atlieka ir garso izoliacinę funkciją. Kaip ir sienų panelės! Garso izoliacinės savybės darosi ypač aktualios pastaruoju metu labai išpopuliarėjus gipso kartono sienoms gyvenamosios paskirties ir kt. objektuose. Sienų panelės gali būti puiki priemonė sprendžiant nekokybiškų, per plonų sienų tarp kaimynų problemą kartu gaunant ir išskirtinį interjero akcentą!
 • Panelės taip pat gerina patalpų akustiką. Ypatingai rekomenduojmos patalpoms aukštomis lubomis ( dažniausiai ir su aidu ), didelėms erdvėms.
 • Panelių pagalba galima koreguoti kambario/patalpos proporcijas. Atitinkamai parenkant dydį, spalvą, aukštį, plotį mažą erdvę optiškai galima išplėsti, didelę nejaukią „suminkštinti“, suskaidyti ir t.t.
 • Panelės gali atstoti lovūgalį taip sutaupant vietos kambaryje, gaunant išskirtinio dizaino lovą, bei galimybę pabodus pasikeisti tik lovūgalį nekeičiant visos lovos.
 • Panelės gali padėti išspręsti laidų slėpimo problemas. Nereikia kapitaliai ardyti jau paslėptų instaliacijų, kapoti sienų ir pan. Paviršiniai laidai tiesiog pasislepia už panelių. Taip ypatingai dažnai „pagražinama“ TV zona, kad kabantys antenų ir pajungimo laidai nebjaurotų stilingo interjero.
 • Medžiagiškumas interjerui suteikia estetikos, šilumos pojūtį. Panelės gali būti įvairių medžiagų. Gali būti odinės, lininės, net šilkinės, veliūrinės ar aksominės. Jas galima parinkti pagal Jums ypatingus baldus, kilimus, užuolaidas ir pan. Tereikia išlaisvinti vaizduotę ir turėsite unikalų akcentą.
 • Paneles galima panaudoti net luboms ! Jei įkyri virš galvų lakstantys vaikai galbūt verta pagalvoti apie tokį sprendimą .
 • Parinkus spec. impregnuotą audinį panelėmis galima dekoruoti vonios kambarį. Taip pat yra ypač lengvai prižiūrimų audinių skirtų vaikų kambariams dailinti, kad mažos (dažniausiai purvinos 🙂 ) rankutės galėtų dūkti be ribų .
 • Panelės gali būti įvairiausių storių- nuo ypač plonų imituojančių sieną iki itin storų prabangiems, rūmų efekto interjerams kurti.
 • Daugumos „gyvai“ mačiusiųjų nuomone panelėmis dengtą sieną būtų galima pavadinti net savotišku abstraktaus meno kūriniu namų interjere. Atrodo išties ispūdingai!